Balandžio
01 d.

„Dviračių registras“ – kiekvienam, kuriam brangus jų dviratis


Dviračio, kaip transporto, sporto ir aktyvaus poilsio priemonės, populiarumas Lietuvoje sparčiai auga, skatindamas aukštos kokybės dviračių kelių-takų ir kitos reikalingos infrastruktūros poreikį. Ne mažiau aktualiomis problemomis tampa saugaus eismo mieste užtikrinimas ir veiksminga piliečių nuosavybės (dviračių) apsauga nuo vis dar dažnų mūsų šalyje vagysčių.

Kas metai didėjantis dviračių praradimų (vagysčių) skaičius kelia vartotojų susirūpinimą ir reikalauja didėjančią problemą spręsti iš esmės. Kita vertus, kaip rodo Lietuvos dviračių verslo asociacijos (LDVA) surinkti duomenys, Lietuvos gyventojų vis dar toleruojama prekyba nelegaliai įgytais dviračiais iškreipia rinką ir pažeidžia lygių konkurencijos sąlygų principus, dėl ko nukenčia tie patys vartotojai.

Kaip vieną iš viso komplekso šias problemas galinčių padėti spręsti priemonių prieš tris metus LDVA, vienijanti 39 dviračių prekybos įmones Lietuvoje, iniciavo bei už savo lėšas įdiegė nacionalinę elektroninę dviračių registravimo sistemą „Dviračių registrą“. Iniciatyvą palaikė LR Susisiekimo bei Vidaus reikalų ministerijos, LR Generalinis policijos komisariatas bei Lietuvos dviratininkų bendrija.

Kokie svarbiausi argumentai turėtų paskatinti visus Lietuvos gyventojus, turinčius dvirates transporto priemones, jas registruoti šioje sistemoje? Pirmiausia, kaip rodo kitų Europos šalių ilgametė praktika bei Lietuvos patirtis, registruoti dviračiai rečiau vagiami, nes juos sunkiau vėliau parduoti. Šalia to, tokia registracija egzistuoja kaip neprarandamas nuosavybės įrodymas, o atsiradus pavogtam dviračiui, jo savininkas lengviau identifikuojamas. Dviračių registro sistema sujungta su LR Generalinio policijos komisariato administruojamu „Numeruotų daiktų registru“.

Vienkartinė įmoka, registruojant naują arba jau daugelį metų turimą dviratį „Dviračių registre“, šiuo metu jo savininkui kainuoja 4,5 eurų. Šis mokestis mokamas tik vieną kartą visam dviračio naudojimo laikotarpiui. Registruoti savo dviračius gali patys jų savininkai internete (www.dviraciuregistras.lt) arba dviračių parduotuvėse, kurios palaiko šią iniciatyvą - www.dviraciuregistras.lt/info/1/kontaktai

„Dviračių registras“ – tai nekomercinis projektas, išlaikomas iš LDVA narių lėšų bei iš vartotojų, registruojančių savo dviračius sistemoje, surinktų įmokų. Iki 2016 m. kovo mėn. 1 d. Lietuvoje jau užregistruoti 7747 dviračiai, iš kurių pačių gyventojų internete registruotų – 2242. Sistemos paslaugomis per pirmuosius jo gyvavimo metus nemokamai pasinaudota 61 239 kartus – tiek kartų gyventojai, įmonės bei įvairios organizacijos tikrino sistemoje, ar dviračiai, kuriuos jie nori įsigyti, nėra parduodami neteisėtai.

Facebook: dviraciuregistras.lt

Daugiau informacijos ir galimybė registruoti dviratį: www.dviraciuregistras.lt