Kovo
29 d.

Velykos kurorte: šventinė nuotaika, pramogos mažiesiems bei „Saulės margutis“


Šiltas velykinis savaitgalis į kurortą sukvietė gausų būrį svečių – J. Basanavičiaus gatvė šurmuliavo lyg vasarą. Pramogautojus džiugino ne tik puikus oras, bet ir šventiniai renginiai, šv. Velykų proga organizuoti tiek Palangoje, tiek Šventojoje. 

Išskirtinę nuotaiką kūrė ir miesto puošyba – Margučių alėja J. Basanavičiaus gatvėje bei pirmą kartą Šventąją padabinęs Saulės margutis. Jis nuo J. Basanavičiaus gatvę papuošusių tradiciniais ornamentais išdailintų margučių skyrėsi originaliais raštais, kuriuos sukūrė pajūrio menininkas Kęstutis Balčikonis. Raštai sukurti specialiai Šventajai, juose vaizduojami kosmoso, baltiški, tautiniai ženklai ir simboliai. „Stengiausi perteikti baltiškus motyvus, bet nepamiršti ir krikščioniškų vertybių“, –  teigė raštų autorius.

Pristatymo metu menininkui K. Balčikoniui buvo įteikta Šventosios seniūnės ir Palangos kultūros ir jaunimo centro padėka. Antrąją šv. Velykų dieną prie „Saulės margučio“ buvo žaidžiami Velykiniai žaidimai, atidaryta ir K. Balčikonio, margučio raštų autoriaus, darbų paroda „Sangrąža“.

Palangoje taip pat šurmuliavo šventinės linksmybės – Kurhauzo kieme puoštas šv. Velykų medis, gerą nuotaiką dovanojo ir vaikams, tėvams ir net seneliams rengtos atrakcijos – rinktas gražiausias, originaliausias, tradiciškiausias margučiai, norintieji savo jėgas galėjo išbandyti linksmose liaudiškose rungtyse ir be abejo – margučių ridenimo varžytuvėse. Duris mažiesiems pramogautojams atvėrė Kurhauzas, kur pristatytas  vaikams ir visai šeimai skirtas teatro „Lino lėlės“ spektaklis „Alesiutė“ (režisierius – Linas Zubė).