Vasario
05 d.

Stintų šventės proga – italo menininko Mondo Scara dovana Palangai


Stintų šventė, kiekvieną vasarį Palangą priviliojanti minias pramogautojų, įkvepia ir užsienio menininkus – italas Daniele Serantoni, prisistatantis kūrybiniu slapyvardžiu Mondo Scara, šios šventės proga kurortui ruošia dovaną – paties sukurtą įspūdingo dydžio menišką žuvį.

Palangai skirta dovana pagaminta iš vario, plieno ir aliuminio. Būtent šios medžiagos pasirinktos ne atsitiktinai. “Tai yra metalai, kurie pristato mano darbo stilių bei žmonių, kurie didžiuojasi savo kilme, jėgą. Skirtingų spalvų plastikas simbolizuoja jūrą, saulę, smėlį, sniegą bei šitų žmonių troškimą gyventi, kaip gyvena žuvis jūroje“, – sakė 36 metų menininkas Mondo Scara.

Mintis Stintų šventės proga įteikti Palangai dovaną menininkui kilo prieš keletą metų, kuomet 2013-aiais su grupe bičiulių jis keliavo po Lietuvą, ir šios kelionės metu viešėjo Palangoje. Iš Castel Bolognese miesto kilęs Mondo Scara susižavėjo didžiausiu šalies kurortu.

Savo kūrinį menininkas į Palangą atgabens pats ir miesto viešajai bibliotekai perduos Stintų šventės metu – vasario 13 d. Šią italo dovaną kiekvienas norintis galės pamatyti Palangos viešosios bibliotekos fojė, 3 aukšte.

Jau po dviejų savaičių, vasario 13 d. į Stintų šventę visus sukviesianti Palanga tai pat neliks skolinga – visą dieną pramogautojams dovanos šventinę nuotaiką, liaudišką muziką, gausybę žvejiškų atrakcijų ir be abejonės kvies vaišintis įvairiais būdais paruoštą stinta. O kad nepritrūktų lauktuvių likusiems namuose, Stintų šventėje šurmuliuos ir kermošius, kurio metu bus galima įsigyti liaudies meistrų sukurtų įvairiausių dirbinių.