Kovo
18 d.

Palangos turizmo informacijos centras pristato nuotraukų žaidimą „Palanga Year Challenge“


Pamatysite kaip populiariausi Palangos kurorto objektai kito bėgant metams. Šiuo projektu siekiama skleisti žinią visuomenei apie Palangos kurorto traukos objektus, pristatant mažiau žinomus istorinius faktus. Projekto nuotraukos su istoriniais faktais skelbiamos facebook paskyroje - „Visit Palanga“ ir Palangos turizmo informacijos centro svetainės naujienų skiltyje.

Pristatome pirmąjį objektą.

1. Palangos gintaro muziejus, (Vytauto g. 17, Palanga), www.ldm.lt/pgm

Viena gražiausių lietuviškų legendų apie Jūratę ir Kastytį pasakoja, jog „deivė Jūratė gyveno gintariniuose rūmuose, Baltijos jūros dugne. Kartą jūroje, ten, kur Šventoji įteka į Baltiją, tinklą užmetė drąsus pajūrio žvejas Kastytis. Jūratė panūdo sužinoti, kas čia toks nepaiso jos valios, iškilo į jūros paviršių ir pamatė Kastytį. Pamatė ir pamilo žemės sūnų - už jo grožį ir drąsą. Kastytis pasidavė Jūratės vilionėms ir atsidūrė gintaro rūmuose. Sužinojęs dievas Perkūnas apie Jūratės meilę paprastam mirtingajam, nukreipė savo žaibus į gintaro rūmus. Kastytis žuvo, o Jūratė už bausmę buvo prirakinta prie griuvėsių sienos. Baltijos jūros bangos ir dabar išmeta į krantą gintarinių rūmų likučius ir smulkius gintaro gabalėlius – Jūratės ašaras – tyrus ir skaidrius kaip deivės ir mirtingojo žvejo meilė“.

Tai įkvepianti meilės istorija, kuri atveda daugelį žmonių į Palangos gintaro muziejų susipažinti su lietuviškuoju auksu – gintaru.

2013-2015 m. grafų Tiškevičių rūmuose atnaujinti, atkurti istoriniai eksterjerai ir interjerai bei įrengtos naujos aristokratų rūmų salės. Antrąjį rūmų aukštą užpildė pagausėjusi gintaro ekspozicija. Pastatas tapo puošnesnis, erdvesnis, ir gausesnis įvairiomis ekspozicijomis. Muziejus dabar yra prieinamas didesniems turistų srautams, šiandien čia organizuojama įvairiausių renginių bei festivalių.

Žaidimo estafetę perleidome kolegoms iš Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro. Kviečiame sekti informaciją jų facebook'o paskyroje – Klaipėda tourism.